Yaza yaza yaz gelse!Bu aralar günde iki kez parka çıkıyoruz, bir saat sabah ve bir buçuk-iki saat de öğleden sonra. Parka çıkıyoruz ama Baybars oyun alanın içinde oynamayı tercih etmiyor. Sallanmayı sevmiyor, kaydıraktan kaymayı bir nebze daha çok sevse de birkaç kez kaydıktan sonra çimenlere ve ağaçlara doğru yöneliyor. Yani parkta durmaktan çok parkın etrafında çimlerde dolaşıyoruz :). Baybars’ın parkta en çok oynadığı zamanlar kimsenin olmadığı zamanlar. Birileri varsa onları izlemeyi tercih ediyor. Şekil 1-A üst ve Şekil 1-B sağ fotoğrafta görüleceği gibi; aynı bakışla parka yeni gelenleri süzüyor.

Parkımızda kuşların su içtiği, köpeklerin hem su içip hem de içinde yıkandığı bir süs havuzu var. Geçen haftanın en büyük eğlencesi bu havuza taş atmaktı. Sıçrayan su ve çıkan sesden sonra kahkaha atmazsanız olmaz!


Bu haftanın en güzel sürprizi, o kadar bakımsızlığına rağmen çiçek açan Hoya Pachyclada oldu. Baybars doğduktan sonra mumçiçeği koleksiyonculuğum sekteye uğradı haliyle. Oğuz’un da bitkilere meraklı olması hoyalarımı kurtardı diyebilirim çünkü o suladı çoğu kez evdeki bütün çiçekleri. Tabii hoyaların da oldukça dayanıklı kolay kolay ölmeyen bitkiler olduğunu söylemeden geçmeyeyim.


Yine biraz dikiş dikiyorum. Puzzle yapmaya benzetiyorum dikişi, önce kes sonra parçaları birleştir. Bol teğel almayı da çok seviyorum. Hata payı azalıyor böylece.

Asıl haber; Baybars iki buçuk haftadır evde bezsiz geziyor ve tuvaleti gelince söylüyor. Bu da başlı başına ayrı bir yazı konusu tabii ki…
Sadece Mayıs ayı değil Haziran’ın ilk haftası da soğuk ve yağmurlu geçti Ankara’da. Bakalım önümüzdeki hafta yorganları kaldırıp, sıcaktan şikayet etmeye başlayacak mıyız?

Yaza yaza yaz gelse!” üzerine 3 yorum

 1. teyzesi

  yazının başlığı içeriğiyle hangi şekilde alakalı? ben çıkarsama yapamadım da. bayb da analiz edenlerden işte. gelecek mesleği hakkında klişe bir yorum yapmayayım şimdi:)

  Beğen

  1. teyzesi

   yorum edit: yazının başlığı daha önce 327 idi. meğerse blog kendisi veriyormuş öyle bir sayfa numarası eğer başlık yazılmamışsa.

   Beğen

 2. ummuseyyaf

  bu çocuk teyzesine ne kadar benziyor yahu:) benim oğlanın ablama benzemesi gibi, Baybars da annesine benzese de, teyzesine de benziyor. Bu arada tuvalet mevzusuna çok sevindim. 3,5 ay oldu, biz hala alıştırma külodu giydiriyoruz, işine gelince tuvalete gelmeyince altına yapıyor.
  Resimlerde kıyafetlerini görünce şaşırdım, ama doğru ya orası Ankara, sizin oraya daha yaz gelmemiş:)

  Beğen

Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s