Havuz Keyfi

Haftasonu Baybars ilk defa şişme havuza girdi. Annesi sonunda sıcaklara dayanamayarak 1 sene önce alınan hiç kullanılmamış havuzu şişirdi. Babası da suyu taşıdı.

Su sıcak mı Baybars? -Yok. Su soğuk mu Baybars? Yine ‘yok’ deyiverdi Baybars. Su nasıldı peki?  Su, etrafa sıçratmaya çok uygundu. Baybarsın tokatları suya vurdukça sular etrafa sıçrıyor ve küçük dalgacıklar oluşuyordu. İşte bu bir bebeğin tsunamisiydi. Bu küçücük badireden etkilenense sadece plastik ördeklerdi. Ördekler kıyıya vuruyor, umarsız bir şekilde suya batıyor ve fakat yüzlerinde hep aynı ifadeyle  hiçbirşey olmamışcasına birden sudaki eski hallerini alıveriyorlardı. Baybars su sıçratma törenini küçük havuzundan çıkana dek sürdürdü. Havuzdan çıktıktan sonra da ara sıra balkonu göstererek ‘uf’ diyordu, yani kendince ‘su’.. Bir bebek için hem başka ne olsun?

Ne olursa olsun, içi hep ‘uf’larla dolu olsun…

Herkese serin günler. Hoşçakalın.

Havuz Keyfi” üzerine 3 yorum

  1. teyzesi

    Belliydi zaten senin tarzına pek benzemiyor.. Bu arada bari teyzesinin gelmesinden falan da bahsetseydiniz. Havuzdan pijamaya atlıyor günlük sanki arada hiç önemli bir şey olmamış gibi. hıhh.

    Beğen

Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s