Her Hafta Bir Kitap / A Book a Week – Week 1

The Littlest Lighthouse Keeper to the RescueBaybars’ın kitapları hakkında yazmayı uzun zamandır istiyordum. Geçen gün Jessica‘nın a book a week projesini görünce hemen katılmak istedim.

İlk hafta için Baybars’ın okumaktan çok hoşlandığı bir kitabı seçtik;  ‘The Littlest Lighthouse Keeper to the Rescue’ tercüme edersek ‘En küçük deniz feneri bekçisi yardıma koşuyor’. Deniz feneri bekçisinin küçük yardımcısı olan fare Henry’nin fırtınada yolunu kaybetmiş ve annesinden ayrı düşmüş bir foku diğer hayvanların da yardımıyla annesini arama macerasını anlatıyor. Bu kitap aslında ‘En küçük deniz feneri bekçisi’ serisinin ikinci kitabı. Henüz bir üçüncüsü yok ama olursa onu da severek okuyacağımızı düşünüyoruz. Kitabın yazarı Heidi Howarth. Aynı yazarın Tübitak yayınlarınından çıkan ‘Yaşlı Ayılar Ağaca Tırmanamaz‘ kitabı da kütüphanemizde mevcut.daniel_howarth
For the first week we chose one of Baybars’ all time favourite book ‘The Littlest Lighthouse Keeper to the Rescue’
by Heidi Howarth, Daniel Howarth (illustrator). It’s about Henry the mouse aka ‘the littlest lighthouse keeper’ helping a lost baby seal to find his mom with the help of other animals. It has lovely illustrations of the sea animals :).

heidi_howarthBu projeyi sevgili Sümeyye’ye ithaf ediyorum :).

Her Hafta Bir Kitap / A Book a Week – Week 1” üzerine 3 yorum

    1. Baybars İngilizce bilmiyor, bazı kelimeleri biliyor sadece.. Kitapları çoğunlukla tercüme ederek okuyoruz arada İngilizce okuduğumuz da oluyor ama özel olarak İngilizce öğretmek için çaba göstermiyoruz.

      Beğen

Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s